Wiele osób, szczególnie zaś wielu mężczyzn, traktuje treningi, w ogóle aktywność fizyczną jako drogę do określonego celu – do zbudowania imponującej masy mięśniowej. Trzeba przyznać, że determinacja, regularność treningów, odpowiedni ich program – czyli zaczynanie od mniej męczących ćwiczeń i potem stopniowe podnoszenie poprzeczki – mogą dać rewelacyjne efekty.
Mogą, ale nie muszą. Tutaj konieczna jest też bowiem zmiana dieta. Dieta osoby, zdeterminowanej, by zbudować masę mięśniową, musi obfitować w białko. Trudno jest jednak w taki całkowicie naturalny sposób osiągać takie efekty, gdyż wiele osób popełnia ten błędy, że sięga po naturalne źródła białka, które też niestety jednocześnie powodują przyrost masy tłuszczowej. Dlatego należy tego unikać, wybierać chude mięso, np. drobiowe, sięgać też po ryby, ale również – po warzywa strączkowe. Tutaj nieocenioną rolę odgrywa soja.
W przypadku tych, którzy nie chcą zbyt długo czekać na efekty – konieczne będzie też stosowanie specjalnych białkowych odżywek, np. z białkiem serwatkowym.

Previous post Białko
Next post Czym jest matriks białkowy?