Budowa beztłuszczowej muskulatury wiąże się z koniecznością rozwoju mięśni, a to z kolei pociąga za sobą konieczność dostarczenia organizmowi odpowiednich dawek budulca, czyli białka. Właśnie dlatego dieta kulturystów i sportowców jest wspomagana przez suplementy i preparaty białkowe. Zaliczają się do nich między innymi białka serwatkowe, które przynoszą trenującym wiele korzyści. Na czym polega ich pozytywne działanie?
Jak sama nazwa wskazuje, białka serwatkowe są produktem ubocznym powstałym podczas produkcji serwatki. Białka serwatkowe są świetną alternatywą dla kulturystów, sportowców i osób, które chcą zadbać o dietę bogatą w białko. Są one źródłem białek pełnowartościowych, gdyż zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy.
Białka serwatkowe przyjmowane przez sportowców wspomagają rozwój muskulatury i stymulują metabolizm. Działają także anty-katabolicznie i zapobiegają rozpadowi białek. Ponieważ są łatwo przyswajalne, zostają szybko strawione i równie szybko działają. Mają także pozytywny wpływ na ogólny stan organizmu trenujących.

Previous post Dieta białkowa – czy jest dobra dla sportowca
Next post Trudny wybór odżywki białkowej