Dieta sportowca w pewnych punktach różni się od zdrowej diety osób, które nie ćwiczą intensywnie. Dlatego konieczne jest dostosowanie tej diety do faktycznych wymogów organizmu, w okresie zwiększonego zapotrzebowania na substancje, dodające siły i energii do działania, budujące mięśnie.
Najważniejszym składnikiem odżywczym jest w tym przypadku białko. To ono ma za zadanie dostarczyć tej siły, ma wzmacniać mięśnie, budować masę mięśniową, sprzyjać prawidłowej regeneracji, zapobiegać późniejszym, potreningowym bólom mięśniowym. Dlatego na rynku dostępne są specjalne preparaty białkowe. Występuje tutaj pewne zróżnicowanie – są to preparaty do spożywania przed treningiem i po treningu.
W obu tych sytuacjach odpowiednia porcja białka jest niezbędna. Trudne byłoby natomiast dostarczenie go w zupełnie naturalny sposób, z pożywieniem. Dlatego zalecenie jest sięganie po takie odżywki, od renomowanych producentów. Trzeba dokładnie sprawdzić skład i działanie takich preparatów i stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.

Previous post W sporcie potrzebne pełnowartościowe białka
Next post Serwatka – korzystne białko