Budowa masy mięśniowej musi być zaplanowana w odpowiedni sposób, jeśli faktycznie zależy nam na osiągnięciu świetnych rezultatów, i to nie kosztem zdrowia. Tutaj więc liczy się świadome i odpowiedzialne podeście.
Ułożenie odpowiedniego treningu to podstawa, ale należy pamiętać, że konieczna jest też prawidłowa, zbilansowana dieta, bazująca na substancjach odżywczych, które dodają siły i mocy, wspomagają regenerację i sprzyjają budowie mięśni – bez jednoczesnego ryzyka przyrostu masy tłuszczowej. Tak więc z naturalnych produktów polecane jest chude mięso oraz ryby, warzywa strączkowe itd. Jednak czasem to nie wystarczy. Wtedy trzeba też uzupełniać poziom białka, sięgając po specjalne, przygotowane z myślą o sportowcach budujących muskulaturę, odżywki białkowe. To one są tym elementem budulcowym.
Powinny więc bazować na dobrze przyswajalnym białku – szczególne polecane jest więc białko serwatkowe, dla wegetarian jedyna alternatywą jest białko sojowe. Trzeba po nie sięgać rozsądnie i odpowiedzialnie, zgodnie z instrukcjami.

Previous post Co to odżywki białkowe?
Next post Najlepsze źródła białka